Po pierwszej połowie rywalizacji pomiędzy Gwiazdą a Clearexem Chorzów górą byli rudzianie.

W Chorzowie wygrali 1:0, a na początku meczu w Rudzie Śląskiej szybko objęli prowadzenie po bramce Ariela Piaseckiego. Chorzowianie, pomimo że w kolejnych minutach byli w opałach, nie załamali się takim obrotem sprawy tylko szybko doprowadzili do wyrównania. Autorem bramki na 1:1 był Tomasz Lutecki w minucie siódmej. Remisem zakończyła się pierwsza połowa. Taki wynik promował Gwiazdę. W drugiej połowie śmielej zagrali więc chorzowianie, którzy chcieli wreszcie wygrać w Rudzie Śląskiej. I to się im udało. W 30 minucie przypieczętowali swój sukces dzięki trafieniu Krzysztofa Salisza. Rudzianie w ostatnich minutach rzucili się do odważnych ataków, ale nie byli w stanie wypracować sobie zbyt wielu klarownych okazji. Clearex dowiózł zwycięstwo do końca i dzięki dwóm bramkom zdobytym na wyjeździe zagra o piąte miejsce z Marwitem Toruń. Gwiazda o siódma lokatę będzie się bić z Pogonią Szczecin.