Powoli dobiega końca sezon regularny w II lidze koszykówki. Spory zawód spotkał w 20. kolejce kibiców Pogoni. Drużyna z Rudy Śląskiej przegrała u siebie w dramatycznych okolicznościach z Wisłą Kraków 80:84. Przyjezdni wygrali czwartą kwartę różnicą 13 punktów i z łatwością dochodzili do pozycji rzutowych.

Na 49 sekund przed końcową syreną do remisu doprowadził Mateusz Pawlik, ale później do kosza trafiali już tylko krakowianie. Aż 5 zawodników Białej Gwiazdy zakończyło spotkanie z dwucyfrową zdobyczą punktową. Po 16 oczek zdobyli Mateusz Piotrowski oraz Jakub Żaczek.

17 mecz w tym sezonie wygrała Polonia. Bytomianie pokonali na wyjeździe 95:76 MOSiR Cieszyn. Już pierwsza kwarta zakończyła się wysokim, bo aż 10-punktowym prowadzeniem Niebiesko-Czerwonych. Gospodarze nie mogli sobie poradzić z szybkimi atakami przyjezdnych i szybko łapali przewinienia.

Nie do zatrzymania był momentami duet Emil Podkowiński – Tomasz Gembus. Pierwszy zdobył 29 punktów i dołożył 9 zbiórek, natomiast drugi 23 oczka i 7 zbiórek. 46 punktów w całym spotkaniu goście zdobyli spod kosza.

Po 20. kolejkach Poloniści zajmują drugie miejsce w tabeli, natomiast Pogoń jest dopiero siódma.