Źródło: Grot Ruda Śląska Źródło: Grot Ruda Śląska

W kolejnych zawodach halowych wystąpili łucznicy Grotu Ruda Śląska. Młodzi zawodnicy bardzo dobrze zaprezentowali podczas Memoriału Hibnera, który odbył się w Teresinie.

Ponad 200 zawodników wzięło udział w Memoriale Karola Hibnera, który odbył się w Teresinie. Na zawodach nie zabrakło łuczników Grotu. Doskonałe 2. miejsce w kategorii młodzików starszych wywalczył Arkadiusz Mróz.

Dobrze nastawiony celownik miał Sebastian Ziętek. 531 zdobytych punktów pozwoliło mu zająć 3. lokatę. 4. miejscem musiał się zadowolić Wiktor Szreder. Wśród kadetek klubowy pojedynek o najniższy stopień podium stoczyły Dominika Klyszcz i Justyna Wycińslik. Lepsza okazała się Dominika.

Bardzo przeciętnie na Mistrzostwach Polski Juniorów w Łucznictwie wypadli Szymon i Mateusz Porębski. Pierwszy z braci w rundzie kwalifikacyjnej uzyskał 445 punktów, co dało mu dopiero 49. miejsce. Nieco lepiej spisał się Szymon, który uplasował się na 25. pozycji, ale w pojedynkach indywidualnych przegrał już w 1/16.