Źródło:vtkielce.pl Źródło:vtkielce.pl

Maleją szanse szczypiornistów Grunwaldu na awans do I ligi. Rudzianie przegrali na wyjeździe w hicie 15. kolejki z rezerwami Vive Kielce 23:34. Zieloni przez prawie całą pierwszą odsłonę dotrzymywali kroku gospodarzom, którzy dopiero w ostatnich minutach wyszli na trzybramkowe prowadzenie, notabene grając w osłabieniu.

W drugiej odsłonie na parkiecie dominowali miejscowi. Doskonale spisywał się między słupkami Krzysztof Markowski, a z przodu szalał Kamil Siedlarz, który w całym spotkaniu zdobył 11 goli. Honoru śląskiego zespołu bronił Krzysztof Płonka. 55-latek zdobył 5 bramek, a na boisku spędził pełne 60 minut.

Po 15. kolejkach halembianie z dorobkiem 24 punktów zajmują 2. miejsce w tabeli, ale mają więcej rozegranych meczów od Politechniki Kielce oraz rezerw Vive. Grunwald kolejny mecz zagra w najbliższą niedzielę u siebie. Jego rywalem będzie Wisła Sandomierz.