25. kolejkę spotkań rozegrali w ostatni weekend piłkarze III ligi opolsko-śląskiej. Grunwald Ruda Śląska zagrał u siebie z BKS-em Stal Bielsko-Biała, natomiast Szombierki Bytom walczyły o ligowy byt z Ruchem Zdzieszowice.

Piłkarze Grunwaldu sięgnęli ligowego dna. Rudzianie w 25. kolejce przegrali przed własną publicznością z BKS-em Stal Bielsko-Biała 0:2 i była to ich 6 ligowa porażka z rzędu. Na początku spotkania to halembianie byli bliżsi zdobycia gola, jednak brakowało precyzji przy wykańczaniu akcji.

W 19. minucie Robert Chwastek dośrodkował w pole karne, a Mateusz Dreszer posłał piłkę minimalnie nad poprzeczką. Goście losy potyczki rozstrzygnęli w ciągu 22 minut. Jeszcze przed przerwą Przemysław Brychlik wykorzystał błąd rudzkiej defensywy, a chwilę po zmianie stron Krzysztof Chrapek trafił w same widły.

Ważne spotkanie w kontekście walki o utrzymanie przegrały Szombierki. Bytomianie ulegli u siebie Ruchowi Zdzieszowice 0:1. Jedyny gol padł w 70. minucie. Piłkę po dobrze rozegranym rzucie wolnym wpakował głową do siatki Krzysztof Zaremba. Zieloni również mieli swoje szanse, ale szwankowała skuteczność.

Szombierki po 25. kolejkach zajmują 8. miejsce i uzbierały do tej pory 33 punkty. Halembianie mają na swoim koncie 12 oczek i zamykają ligową tabelę.