III liga opolsko-śląska: Szombierki już bez szans na utrzymanie Źródło: www.bytom.pl

Już tylko 2. kolejki pozostały do zakończenia sezonu w III lidze opolsko-śląskiej. W środę szansę na utrzymanie straciły Szombierki, które tylko zremisowały w Czańcu. Bytomianom nie pomógł Grunwald, który zgodnie z przewidywaniami przegrał w Jastrzębiu.

Kolejną ligową kolejkę rozegrali 3-ligowcy. Grunwald Ruda Śląska przegrał na wyjeździe 1:3 z GKS-em Jastrzębie, który cały czas walczy o zachowanie ligowego bytu. Halembianie prowadzili po golu Mateusz Dreszera, ale szybko doprowadził do wyrównania po błędzie defensywy Wojciech Caniboł. W drugiej odsłonie przewaga należała do gospodarzy, którzy udokumentowali ją zdobyciem dwóch kolejnych bramek.

Szansę na utrzymanie w lidze straciły Szombierki. Bytomianie jedynie zremisowali na wyjeździe 1:1 z LKS-em Czaniec. W 65. minucie wynik otworzył Adrian Filauer, jednak ambitnie grający gospodarze doprowadzili do wyrównania w samej końcówce. Z bliska wpakował piłkę do siatki Daniel Fabisiak.

Na 2. kolejki przed końcem rozgrywek Grunwald z dorobkiem 12 punktów zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, natomiast Szombierki z 37 oczkami na koncie są dziesiąte.

Media

KOMENTARZE