Niegdyś Bastion, dziś Academia Gorila. W Rudzie Śląskiej Halembie brazylijskie jujitsu funkcjonuje od kilku lat i ma się świetnie. Jakie były początki tej wciąż niszowej dyscypliny w rudzkim klubie?

Brazylijskie jujitsu uprawiać może każdy – zawodnicy początkujący są wdrażani stopniowo. A że na naukę nigdy za późno, przekonują pan Adam i pan Dariusz. Choć należą do klubowych seniorów, na treningach wyciskają siódme poty.

Brazylijskie jujitsu jest coraz popularniejszą dyscypliną. Rudzka Akademia Gorila szkoli zawodników, którzy z sukcesami walczą na ogólnopolskich zawodach.

Najlepiej uczyć się od najlepszych. Wśród nich jest Karolina Chojnowska, złota medalistka mistrzostw Polski z ubiegłego roku. To właśnie pod jej egidą trenują zawodnicy w wieku od 7 do 14 lat.

Z czasem brazylijskie jujitsu staje się dla zawodników nie tylko sportową aktywnością, ale życiową pasją, z którą potrafią pogodzić życie prywatne i zawodowe.

Kto chce spróbować brazylijskiego jujitsu, może przekonać się na własnej skórze. I choć pierwsze kroki na macie mogą być bolesne… to żadne inne dyscypliny nie nauczą szacunku do rywala jak sporty walki.

Media

KOMENTARZE