W Śląskiej Letniej Lidze Koszykówki obecnie rozgrywane są już mecze szóstej kolejki. W grupie A rudzkie Kegi zanotowały drugą porażkę z rzędu i poległy na wyjeździe z drużyną ODFRONTU TEAM 100:65.

Rudzianie w tym meczu żadnej kwarty nie wygrali, ale przez długi czas na tak wysoką porażkę się nie zanosiło. W zupełnie odmiennych nastrojach niż fani zespołu Kegi są kibice ekipy BASKECIORZE. Drużyna ta wygrała trzeci mecz z rzędu i trzeci w imponującym stylu – różnicą blisko 30 „oczek”. Tym razem w pobitym polu zostawiła We Got Game, wygrywając 102:73. Początek meczu był bardzo niemrawy, ale już właściwie po trzech kwartach rudzianie mogli przyjmować gratulacje za wygraną. Szósta seria będzie dokańczana w tym tygodniu. W tabeli grupy A inna rudzka ekipa - SLOW MOTION na tą chwilę jest na trzecim miejscu, a Kegi są czwarte. SLOW MOTION mają punkt więcej od swoich rywali. W grupie B natomiast liderem są BASKECIORZE, które ostatnie dni muszą zaliczyć do szczególnie udanych. Znalazło to przełożenie na układ tabeli. Drużyna ta ma już dość bezpieczną przewagę nad konkurentami z grupy.