Rusza Tour de Pologne. Już w najbliższą sobotę na starcie największego kolarskiego wyścigu w naszym kraju staną zawodnicy z polskiej i światowej czołówki. W tym roku aż 4 z 7 etapów zostaną rozegrane na Górnym Śląsku. Pod kilkoma względami tegoroczna edycja Tour de Pologne jest wyjątkowa. 75. edycja wyścigu to zarazem 90. urodziny tego wydarzenia. Z kolei od 25 lat rowerowa rywalizacja przebiega wśród zawodowych kolarzy. A to wszystko w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. 

Zawodnicy w ciągu 7 dni pokonają odległość ponad 1000 kilometrów. Kolarze odwiedzą m.in. Zabrze, Rudę Śląską, Bytom, Chorzów i Katowice, gdzie znajduje się meta pierwszego „śląskiego" etapu wyścigu.

Tour de Pologne nieprzypadkowo zawita po raz kolejny na Górny Śląsk. Po pierwsze, kolarstwo cieszy się w naszym regionie dużą popularnością, co potwierdziły poprzednie edycje wyścigu.

Po drugie, to doskonała okazja, by pokazać Śląsk z nieco innej perspektywy.

Warto również pamiętać, że z wyścigiem wiążą się utrudnienia drogowe. Część ulic w miastach aglomeracji zostanie wyłączona z ruchu.

Media

KOMENTARZE