Start piłkarskich rozgrywek coraz bliżej. W weekend ostatnie mecze kontrolne rozegrały rudzkiego drużyny. Dobrze w meczu z wyżej notowanym rywalem zaprezentowali się gracze Grunwaldu Halemba.

W weekend ruszają rozgrywki w czwartej i piątej lidze. Po ostatnich meczach sparingowych ciężko coś jednoznacznie powiedzieć o formie naszych ekip. Najsolidniej spisuje się Grunwald Ruda Śląska, który mecz z LZS Leśnica zremisował 2:2. Rudzianie pomimo, że mierzyli się z rywalem wyżej notowanym byli stroną dominującą i powinni to spotkanie wygrać. Bramki dla „zielonych” zdobywali: Kamil Ciołek i Dawid Szczypior z rzutu wolnego.

Drugi nasz czwartoligowiec, Slavia przegrał natomiast z Unią Bieruń Stary 2:3. Rudzianie do przerwy prowadzili 2:1 po bramkach Mariusza Gancarczyka w 36 minucie i Kamila Magiery w 40, jednak końcówka spotkania należała do rywali.

Urania pokonała natomiast Unię Kalety 4:0. Po godzinie gry otworzył wynik Tomasz Oczko. Dzieła zniszczenia kochłowiczanie dokonali w ostatnim kwadransie. Najpierw do siatki trafił Łukasz Piszczatowski, potem jeszcze dwukrotnie Oczko.

Wawel w ostatnim sparingu przed ligą przegrał u siebie z Szombierkami Bytom 2:4. Bramki dla gospodarzy zdobywali Damian Lux i Marcin Niemaszyk.

Jastrząb Bielszowice pokonał natomiast w rudzkich derbach Pogoń Nowy Bytom 4:1.