Śląskie Stowarzyszenie Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane zorganizowało konferencję na temat wybranych aspektów życia przy tej chorobie. 

Konferencja „Wybrane aspekty życia w stwardnieniu rozsianym” zgromadziła w jednym miejscu lekarzy, ekspertów i cierpiących na to schorzenie. Obecni mogli dowiedzieć się więcej na temat tego, jak prowadzić normalne życie przy jednoczesnej walce z tym rodzajem schorzenia neurologicznego. Wydarzenie odbyło się na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej w Zabrzu.

Źródła tej choroby wciąż nie są znane. Wiemy natomiast, jakie objawy mogą wywołać zaniepokojenie wśród pacjentów.

Leczenie stwardnienia rozsianego polega na zapobieganiu i leczeniu objawów. Chorzy na stwardnienie rozsiane muszą dbać o wagę i unikać przemęczenia. Wpływ choroby na codzienne poczynania jest bardzo duży.

O tym jak uciążliwa jest choroba wie pani Krystyna Tyrpień-Golder, jedna z prelegentek podczas konferencji, która cierpi na stwardnienie rozsiane i namawia innych chorych do aktywności ruchowej.

Stwardnienie rozsiane to jedna z najczęściej występujących chorób neurologicznych. Szacuje się, że w Polsce choruje na nią od 40 do nawet 60 tysięcy osób.

Media

KOMENTARZE