32 rowery miejskie, a w tym jeden tandem oraz 4 rowerki dziecięce-w Świętochłowicach wystartowały pierwsze wypożyczalnie rowerów. Rowery miejskie cieszą się w Polsce i świecie coraz większą popularnością.

 

W Świętochłowicach powstały 4 stacje rowerowe: przy Urzędzie Miejskim, przy ul. Katowickiej, na terenie OSiR Skałka oraz przy filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej. Wypożyczenie miejskiego jednośladu to bułka z masłem.

Obecnie na terenie Świętochłowic jest ponad 20 kilometrów ścieżek rowerowych. Kolejne powstaną wraz z modernizacją dróg w mieście już niebawem.

Chcemy być „trendy i eco” albo po prostu jest nam tak wygodniej. W każdym razie popularność rowerów jako środka transportu po mieście wzrasta z sezonu na sezon.

Wszystkie rowery są wyposażone we wszelkie elementy niezbędne do wygodnej i bezpiecznej jazdy, m.in. w automatyczne oświetlenie przednie i tylne, dzwonek, hamulce, szyfrowy zamek i koszyk do przewożenia drobnego bagażu. I chociaż jazda rowerem w Świętochłowicach jest raz z górki, raz pod górkę, to jednak dobry środek transportu dla każdego. Przecież wyjdzie nam tylko na zdrowie.

Media

KOMENTARZE