Fundacja Śląskie Anioły uskrzydla tych najbardziej potrzebujących już trzynaście lat. W Katowicach z tej okazji odbyła się uroczysta gala. Honorowym Patronem wydarzenia był Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa.

 

 

 

Podczas uroczystości wręczono certyfikaty „Ślaskiego anioła” tym, którzy w ponadprzeciętny sposób i z największym zaangażowaniem pomagają innym. Od kilku lat perełką podczas gali jest spektakl charytatywny pod nazwą „Cyrkowe Szaleństwo” w wykonaniu Śląskich Aniołów. To dowód na to, że pomaganie innym wprowadza w dobry humor.

Dla Śląskich Aniołów zabawa, a dla ich podopiecznych-wyjazdy na wakacje. Chociaż w spektaklu grali sami amatorzy, jednak występ przebiegł pomyślnie, z czego reżyser Michał Skiba jest bardzo dumny.

Fundacja Śląskie Anioły wcześniej pod nazwą Fundacja Katowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej przez ostatnie 12 lat pomagała m.in. osobom starszym, matkom samotnie wychowującym dzieci, osobom niepełnosprawnym. Od niedawna fundacja skupiła się na pomocy dzieciom, wymagającym największej troski.

W fundacji spotykają się ludzie-anioły w różnym wieku, z różnych grup zawodowych i środowisk. To jakby pomoc przychodziła do podopiecznych prosto z nieba.

Media

KOMENTARZE