Marzyłeś kiedyś o tym, żeby zostać komentatorem sportowym? Jak głośno potrafisz krzyknąć gol!? Kiedy do siatki trafia Robert Lewandowski, grając z orzełkiem na piersi? Czym jest kaszlak? Ile czasu potrzebuje sprawozdawca, żeby optymalnie przygotować się do komentowania meczu? Teraz masz szansę poznać odpowiedzi na te wszystkie pytania i spełnić swoje marzenia...

Organizatorem kursu jest Telewizja Sfera, która zaprosiła do współpracy dziennikarzy oraz ekspertów w zakresie emisji głosu, prawa prasowego i branży medialno-sportowej. Zajęcia poprowadzą komentatorzy telewizji ogólnopolskich Rafał Szlaga (Sportklub Polska) i Rafał Kędzior (Orange Sport). Najważniejsze aspekty prawa prasowego przybliży uczestnikom Arkadiusz Grzywaczewski, natomiast Angelika Kaźmierczak wyposaży ich w niezbędną wiedzę z dziedziny emisji głosu.

Program przedsięwzięcia obejmuje 6 modułów warsztatowo-teoretycznych:

- Spotkanie z ekspertami ze świata mediów oraz sportu (wprowadzenie, poznanie uczestników, integracja),

- Know how sprawozdawcy sportowego (przygotowanie do meczu, niezbędnik na stanowisku komentatorskim. Prawo prasowe w odniesieniu do komentatorów. Sposoby na radzenie sobie ze stresem),

- Prawo prasowe w odniesieniu do sprawozdawców sportowych,

- warsztaty pracy głosem (trening rozgrzewający struny głosowe, łamańce językowe, wymowa zagranicznych nazwisk, higiena głosu)

- warsztaty z mikrofonem i słuchawkami w telewizyjnym studiu pod okiem fachowców (praca na fragmentach meczów piłkarskich, futsalowych, hokejowych oraz piłki ręcznej)

- case study (przykłady i różne style komentowania wydarzeń sportowych, eliminacja najczęstszych błędów popełnianych przez komentatorów).

Kurs zakończy się testem sprawdzającym nabytą wiedzę praktyczną oraz teoretyczną. Każdy z uczestników szkolenia otrzyma po jego zakończeniu certyfikat ukończenia kursu komentatora sportowego.

Opłata za uczestnictwo wynosi 990 złotych.

Więcej informacji można zasięgnąć mailowo lub telefonicznie.

Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz telefon: +48 32-340-44-61 lub +48 503-081-806

KOMENTARZE