Nawet 5 lat może spędzić za kratkami 65-letni mężczyzna, którzy przez ponad rok kradł z terenu nieczynnego dworca kolejowego w Miedarach kostkę granitową. W sumie na swojej posesji ukrył 170 metrów kwadratowych materiału o wartości 50 tysięcy złotych.

Policjanci z Tarnowskich Gór zostali poinformowani przez administratora nieruchomości należącej do kolei, o kradzieży kostki granitowej. Okazało się, że od początku stycznia 2020 roku, ktoś z terenu nieczynnego dworca kolejowego w Miedarach ukradł blisko 170 metrów kwadratowych tego materiału. Straty, jakie poniosła spółka w wyniku kradzieży, sięgają kwoty ponad 50 tysięcy złotych.

Sprawą zajęli się tarnogórscy kryminalni, którzy trafili na trop złodzieja i pojechali do jego mieszkania. Na posesji 65-latka znaleźli skradzioną kostkę granitową. Mężczyzna od razu przyznał się do kradzieży. Mieszkaniec powiatu tarnogórskiego kradł kostkę od kilkunastu miesięcy. Codziennie po jednej sztuce przewoził rowerem na swoją posesję, aż uzbierało się tego blisko 170 metrów kwadratowych. Policjanci odzyskali skradzione mienie, które wkrótce zostanie przekazane prawowitemu właścicielowi. Sprawca kradzieży usłyszał zarzut i grozi mu za to kara do 5 lat więzienia.

KOMENTARZE