27 lipca ok. godziny 22:30 rozpoczną się prace serwisowe w tunelu w ciągu Drogowej Trasy Średnicowej w Gliwicach. Do 5 nad ranem droga w tym miejscu będzie wyłączona z ruchu.

W okresie wakacyjnym prace serwisowe będą prowadzone w tunelu w ciągu Drogowej Trasy Średnicowej nie tylko w środy, ale również w każdy piątek w godzinach od 22.30 do 5.00. W tych godzinach tunel będzie zamknięty.

W tym czasie sprawdzana będzie poprawność działania urządzeń i zarządzających tunelem systemów oraz mycie ścian i portalu tunelu. W środy zamykane będą wloty w kierunku Katowic i Wrocławia, natomiast w piątek jeden z nich, w którym prowadzone będą prace porządkowe. O zmianach będą informowały znaki zmiennej treści.

– Po przeprowadzeniu prac wewnątrz tunelu powinna poprawić się widoczność, dzięki przywróceniu pierwotnej kolorystyki ścian, co wpłynie na poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Zakończenie piątkowych prac zaplanowano na koniec sierpnia – czytamy w komunikacie Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach.

Objazd wytyczono ulicami: Częstochowską, Jagiellońską, Bohaterów Getta Warszawskiego i Stanisława Byliny.

KOMENTARZE