Od kilku lat możemy przekazać 1% podatku na rzecz organizacji pozarządowych. W Bytomiu takich organizacji jest 12. Pozostałe nie mogą z tego typu wsparcia skorzystać - jednak i takie organizacje zachęcają do oddania 1 % na rzecz trzeciego sektora.

Od 2008 roku podatnik nie musi już po obliczeniu kwoty należnego podatku odliczać kwoty 1 % i wpłacać na konto wybranej organizacji. Robi to za niego Urząd skarbowy, To znaczenie ułatwia a co za tym idzie zwiększa tez szanse na zdobycie dodatkowych środków przez organizacje pozarządowe. A dla tych liczy się każdy grosz.

Prezydent Bytomia Piotr Koj, zachęca do wspierania w ten sposób bytomskich organizacji pozarządowych. Choć to oczywiście nie jedyna forma wspierania przez miasto trzeciego sektora.

Organizacji pozarządowych w każdym mieście jest sporo. Nie wszystkie jednak mogą z tej formy wsparcia skorzystać. W Bytomiu 1 % swojego podatku można przekazać 12 organizacjom, a całą ich listę znaleźć można na stronie internetowej

www.bytom.pl/organizacje/

Aby się zebrała potrzeba jest pomoc ludzi dobrej woli. Wpisanie nazwy organizacji i numeru KRS nic nie kosztuje i zajmuje naprawdę niewiele czasu – a ta drobna pomoc może wiele dać.

KOMENTARZE