Dokumenty strategiczne, mapy obszaru rewitalizacji czy strategia miasta do 2020 roku – wszystko o rewitalizacji znajduje się na nowej stronie internetowej bytomodnowa.pl . Uruchomiony został również specjalny profil na facebooku. 

System identyfikacji wizualnej rewitalizacji Bytomia oficjalnie zaprezentowano mieszkańcom miasta 14 maja br. podczas czwartkowego "Spotkania z ekspertem" w Biurze Promocji Bytomia. Wszystkim zadano pytanie czy rewitalizacja to działanie OD NOWA czy ODNOWA tego co już istnieje?

No właśnie, rewitalizacja to spojrzenie na pewne sprawy na nowo – mówi Izabela Domogała, Naczelnik Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich UM. Czasami to praca u podstaw, od nowa, a czasami odnowa tego co wartościowe. Rewitalizację w tym przypadku można porównać do renowacji dzieł sztuki – wydobycia dawnego piękna z obrazu lub rzeźby. Bytom, jako jedno z najstarszych śląskich miast właśnie w Śródmieściu ma wiele zabytków pochodzących z różnych okresów. Zabytkowy jest sam układ urbanistyczny bytomskiej starówki i wiele budynków znajdujących się w jej pobliżu. Zatem nieprzypadkowo logo zarezerwowane dla kompleksowej rewitalizacji Bytomia nawiązuje do średniowiecznego układu urbanistycznego Śródmieścia, gdzie koncentrować się będą prace rewitalizacyjne. 

Mam nadzieję, że zainteresowani procesem odnowy Bytomia na nowej stronie internetowej znajdą wszystkie niezbędne informacje – dodaje Zofia Ćwikła, Kierownik Referatu Obsługi Klastra Rewitalizacji i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi UM. Ta strona to przede wszystkim skoncentrowana informacja dla bytomian na temat rewitalizacji oraz projektów, które będą składać się na wielowarstwowy proces odnowy Bytomia. 

Portal będzie również kanałem informacyjnym dla członków i partnerów Bytomskiego Klastra Rewitalizacji. Chętni mogą zaglądać też na profil na facebooku: Bytom Odnowa

Nadal oficjalna stroną miasta jest www.bytom.pl

KOMENTARZE