Wakacje w mieście wcale nie muszą być nudne. By ciekawie zorganizować sobie czas wolny warto zapoznać się z letnią ofertą półkolonii, zajęć sportowych, warsztatów artystycznych czy wycieczek, w których organizację włączyły się bytomskie instytucje kulturalne, szkoły i stowarzyszenia.
Uczniowie będą mogli korzystać z zajęć i warsztatów w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 oraz propozycji przygotowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. O to, by się nie nudzili, zadbają też świetlice: Promyk św. Brata Alberta przy pl. Powstańców Śląskich w Stroszku i Arka Noego przy ul. Piekarskiej.
1 lipca rozpocznie się cykl wakacyjnych wędrówek po najciekawszych miejscach w Bytomiu. W programie znalazły się m.in. Żabie Doły, Miechowicka Ostoja Leśna i Segiet. Zainteresowani mogą się zapisywać na: www.nowepokolenie.org.pl.
Z kolei w sierpniu na najmłodszych czekać będzie Dziecięcy i Młodzieżowy Klub Wideo. Seanse odbędą się 24 i 25 oraz 26 i 27 sierpnia przy ul. Wrocławskiej 76.
Młodych pasjonatów sportu z pewnością zainteresują zajęcia w Hali na Skarpie, gdzie przez całe wakacje w poniedziałki i czwartki od 16.00 do 19.00 prowadzone będą zajęcia z szermierki. Więcej informacji można znaleźć na: www.szermierka.bytom.pl.
Półkolonie organizują także: SP nr 3 , SP nr 4, SPnr 26, SP nr 38, ZSS nr 3, Związek Harcerstwa Polskiego oraz Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. O rozrywkę młodych szombierczan zadba Spółdzielczy Klub „Relaks” Bytomskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, w Stroszku uczniowie będą mogli spędzić czas w Ośrodku Kulturalno-Oświatowym „Tęcza”.
Nie zabraknie też organizowanych od kilku lat przez Urząd Miejski w Bytomiu miniobozów w Kokotku. Te czterodniowe wypady do położonej w lesie bazy obozowej bytomskiego hufca, cieszą się zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Duże znaczenie ma atrakcyjna cena: 30 zł od osoby. Resztę kosztów pokrywa gmina.
Ciekawą ofertę ma też Miejska Biblioteka Publiczna, która z myślą o najmłodszych przygotowała letnie warsztaty z książką. Więcej informacji na: www.biblioteka.bytom.pl.
źródło: bytom.pl