W Bytomiu trwa 5. jubileuszowa edycja festiwalu Muzyka Narodów. W każdą wakacyjną niedzielę w Parku Miejskim im. Franciszka Kachla odbywają się kameralne koncerty muzyczne, które niezmiennie od lat przyciągają tłumy. Pomysłodawcą i motorem napędowym całego przedsięwzięcia jest tenor Juliusz Ursyn Niemcewicz.

 

4 sierpnia Kwartet Smyczkowy Altra Volta zabrał wszystkich melomanów w fascynującą podróż do Ameryki. Zespół na muzycznym rynku działa już z powodzeniem od 20 lat, a grywał na prestiżowych festiwalach w Watykanie i Wenecji.

Bytomskiemu tenorowi towarzyszyła śpiewaczka i piosenkarka Katarzyna Pluta, a na scenie królowała muzyka filmowa oraz musicalowa. Chwilami można się było poczuć jak na Brodway`u lub w Hollywood.

Koncerty w plenerze w jednym z najstarszych miast na Górnym Śląsku cieszą się dużą popularnością. A wszystko dlatego, że bytomianie kochają muzykę, która przecież zbliża ludzi i łagodzi obyczaje.

Dzisiaj muzyka i sztuka, podobnie jak dawniej, potrzebują mecenasów. Tego festiwalu nie udałoby się zorganizować bez wsparcia firm oraz instytucji, takich jak Węglokoks.

Kolejna okazja do obcowania z muzyką na wolnym powietrzu już w najbliższą niedzielę. Początek koncertu o godzinie 16:00.

 

Media

KOMENTARZE