W 2016 roku Rozbarkowi Bytom groziła likwidacja. Klub, który na początku XXI wieku grał z powodzeniem w IV lidze oraz na szczeblu centralnym Pucharu Polski mógł zniknąć ze sportowej Polski. Nie doszło do tego dzięki ciężkiej pracy grupy zapaleńców. Niestety obiekt przy ulicy Chorzowskiej niszczeje w zastraszającym tempie. Szansą na poprawę infrastruktury jest budżet obywatelski.

Zespół seniorski Rozbarku występuje obecnie w A-klasie, natomiast w piłkarskiej akademii trenuje prawie 200 osób. Niestety baza treningowa pozostawia wiele do życzenia. Brakuje oświetlonego boiska z prawdziwego zdarzenia, gdzie piłkarski narybek mógłby nabierać kolejnych szlifów. Zarząd bytomskiego klubu postanowił zgłosić projekt budowy nowoczesnego, pełnowymiarowego boiska z ogrodzeniem i piłkochwytami do miejskiego budżetu obywatelskiego. Teraz to bytomianie będą mieli szansę poprawić los klubu z tradycjami.

W budżecie obywatelskim inwestycji przyporządkowano numer 51. W nagłośnienie całej sprawy mocno zaangażowali się działacze Rozbarku, którzy nie ukrywają, że to jedna z ostatnich szans na ratunek.

KOMENTARZE