W ciągu kilku ostatnich dni ponad 20 osób zgłosiło się do Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie z objawami zatrucia pokarmowego. U trzech z nich wykryto zakażenie bakterią, która wywołuje błoniaste zapalenie jelit. Władze miasta zdecydowały się wprowadzić w placówce medycznej procedury epidemiologiczne.

Pacjenci, u których wykryto obecność bakterii clostridium difficile są izolowani i poddawani leczeniu. W szpitalu wstrzymano przyjmowanie pacjentów na oddział internistyczny i wprowadzono zakaz odwiedzania chorych.

- U kilku osób wykryto obecność bakterii, natomiast siedemnaście kolejnych trafiło do nas z podobnymi objawami. Musimy dmuchać na zimne, stąd wprowadzenie procedur stosowanych w przypadku zakażenia - powiedział dyrektor chorzowskiej placówki medycznej, Jerzy Szafranowicz.

Bakteria clostridium difficile występuje praktycznie w organizmie każdego człowieka. U osób osłabionych, chorych lub leczonych onkologicznie może  objawiać się biegunką. 

Osoby zgłaszające się z objawami zatrucia pokarmowego są obecnie kierowane do szpitala zakaźnego przy ulicy Zjednoczenia.

 

KOMENTARZE