Miłośnicy motoryzacji z całej Polski wzięli udział w trzecim w Rudzie Śląskiej Rajdzie Beboka. Organizatorem przedsięwzięcia jest mysłowicki Automobilklub.

Ideą Rajdu Beboka jest bezbłędne poradzenie sobie z zadaniami z zakresu turystyczno-krajoznawczego, przepisów ruchu drogowego i pomocy przedmedycznej. Liczy się zatem nie tyle szybkość, co dokładność. A ta jest niezwykle ważna tym bardziej, że miłośnicy motoryzacji biorący udział w wydarzeniu poruszają się w normalnym ruchu miejskim. W tym roku trasa obejmowała 2 odcinki o łącznej długości 40 kilometrów w całym mieście.

Podobne wydarzenie odbywają się w całej Polsce i cieszą się sporą popularnością. Ważna jest kreatywność nie tylko uczestników, ale również organizatorów. Ci zawsze postarają o niespodzianki na drodze.

Załoga jednego samochodu składała się z osoby nawigującej i prowadzącego. Umiejętności wykorzystania mapy i otrzymanych wskazówek nabywa się na specjalnych szkoleniach.

Każdy, kto posiada ważne prawo jazdy, dowód rejestracyjny, ubezpieczenie OC i sprawny samochód może wziąć udział w kolejnych edycjach wydarzenia.

Media

KOMENTARZE