Kiedyś był to jeden z najnowocześniejszych obiektów widowiskowo-sportowych na Górnym Śląsku. Dzisiaj hala w Rudzie Śląskiej – Halembie zaczyna straszyć swoim wyglądem i czeka na remont z prawdziwego zdarzenia. Ten pierwotnie miał się rozpocząć w połowie tego roku.

- Przymierzamy się do zorganizowania przetargu. Całość remontu będzie rozłożona na 3 lata. W tym roku w budżecie zarezerwowano na ten cel 500 tysięcy złotych – powiedział Piotr Janik, naczelnik wydziału inwestycji w rudzkim magistracie.

Niestety hala staje się coraz mniej funkcjonalna. Parkiet jest w coraz gorszym stanie, a wentylacja pozostawia sporo do życzenia. Ostatnio przekonała się o tym na własnej skórze futsalowa drużyna Uniwersytetu Gdańskiego.

- Ta hala jest specyficzna. W dodatku temperatura jest na tyle wysoka, że człowiek czuje się jak w saunie. Jesteśmy potwornie zmęczeni po tym meczu, ponieważ za nami prawdziwy maraton. W niedzielę graliśmy w Wieliczce, a w środę musieliśmy znowu wybrać się na Śląsk – oznajmił Wojciech Pawicki, grający trener AZS UG.

Z niecierpliwością, ale również z duszą na ramieniu na rozpoczęcie prac czekają kluby sportowe, które na co dzień w Halembie rozgrywają swoje mecze. Z obiektu korzystają siatkarki KPKS-u Halemba, piłkarze ręczni Grunwaldu oraz futsaliści Gwiazdy.

- Chcemy dostosować harmonogram prac do zajęć oraz rozgrywek ligowych, które będą się odbywać w tym obiekcie – zdradził Janik.

Obiekt ma przejść metamorfozę, a prace mają być prowadzone etapami. Zakres prac będzie szeroki i obejmuje między innymi modernizację elewacji, wymianę parkietu oraz oświetlenia.

Cała inwestycja ma kosztować około 10 milionów złotych. Część pieniędzy ma pochodzić ze środków zewnętrznych.

Więcej w Wydarzeniach o godzinie 17:18.

Media

KOMENTARZE