Źródło: Policja w Rudzie Śląskiej Źródło: Policja w Rudzie Śląskiej

11. lipca swoje doroczne święto obchodzili policjanci z rudzkiego garnizonu. W Miejskim Centrum Kultury imienia Henryka Bisty w Nowym Bytomiu odbyła się uroczysta gala, na której już tradycyjnie nie zabrakło szefostwa komendy wojewódzkiej.

- W codziennej służbie na pewno pokazujemy, co potrafimy. Staramy się być profesjonalni i sprawni. Nie zawsze nam to wychodzi, ale zawsze tam gdzie się potykamy, próbujemy naprawiać swoje błędy. Tak, żeby w przyszłości reagować lepiej - powiedział młodszy inspektor Mariusz Krzystyniak, zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Katowicach.

Na terenie Rudy Śląskiej pracuje ponad 330 funkcjonariuszy, których wspiera prawie 50 pracowników cywilnych. Codziennie zmagają się z nowymi wyzwaniami.

- Mamy dużo zadań, wiele interwencji. Statystycznie jednego dnia podejmujemy od 60 do 80 interwencji. Latem oraz w weekendy tych interwencji jest oczywiście więcej – zdradził aspirant Arkadiusz Ciozak, oficer prasowy rudzkiej policji.

Ważnym punktem uroczystości było wręczenie awansów na wyższe stopnie. Kilkunastu stróżów prawa zostało uhonorowanych związkowymi odznakami. W tym gronie znalazł się aspirant sztabowy, Sławomir Krawczyk

- Moja przygoda z policją rozpoczęła się 28 lat temu, czyli troszkę czasu minęło. Kiedy wstępowałem w szeregi policji była to dla mnie ogromna nobilitacja, ponieważ jakieś rodzinne historie były z tym związane – rzekł aspirant sztabowy Sławomir Krawczyk.

Więcej w Wydarzeniach o godzinie 17:18.

Media

KOMENTARZE