To już ostatnia prosta przed II turą wyborów samorządowych w Rudzie Śląskiej. W środę prezydent Grażynę Dziedzic, ubiegającą się o reelekcję, poparły Koalicja Obywatelska oraz przedstawiciele Śląskiej Partii Regionalnej.

- Ruda Śląska to bardzo ważne miasto i miejsce na mapie województwa śląskiego, które potrzebuj dobrej kontynuacji – powiedział Wojciech Saługa, przewodniczący Platformy Obywatelskiej w województwie śląskim.

- Chcemy zarekomendować panią prezydent jako osobę bezpartyjną, niezależną, przedstawicielkę lokalnego komitetu wyborczego, ale też zaangażowaną w to, co jest najbliższe memu sercu, czyli dbanie o śląskie dziedzictwo – zdradził Henryk Mercin, przewodniczący rady politycznej Śląskiej Partii Regionalnej.

W akcję poparcia włączył się świeżo upieczony prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski.

- Wszystkie miasta, które są zarządzane przez niezależnych prezydentów lub przez tych wywodzących się z Koalicji Obywatelskiej się bardzo dobrze rozwijają. I zmiany na lepsze widać gołym okiem – rzekł Rafał Trzaskowski, prezydent stolicy.

Nieco pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że przed kilkoma dniami rudzkie struktury Koalicji Obywatelskiej podjęły uchwałę w sprawie niepopierania Dziedzic. Decyzja została cofnięta przez wojewódzkie władze partii.

- Porażka w pierwszej turze powoduje, że zastanawiamy się kogo, gdzie i jak popierać. Porażka też bywa trudna i często emocje biorą górę nad zdrowym rozsądkiem – oznajmił Saługa.

Prezydent Rudy Śląskiej wspominała podczas kampanii, że samorządy powinny być wolne od wielkich partii politycznych. Dzisiaj wyżej cenni sobie jednak możliwość dialogu ponad podziałami.

- Możemy mieć inne poglądy, ale miasto i mieszkańcy muszą być najważniejsi. Tak jak wspominał marszałek. W poprzedniej kadencji niezależnie od politycznych sympatii czy podziałów środki unijne płynęły do miasta – powiedziała Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej.

Czy poparcie udzielone obecnemu gospodarzowi rudzkiego magistratu to zapowiedź szerszej koalicji w radzie miasta?

W II turze wyborów Dziedzic stanie w szranki z Markiem Wesołym popieranym przez Prawo i Sprawiedliwość. Kto będzie zarządzał miastem przez najbliższych 5 lat? Tego dowiemy się już w najbliższą niedzielę.

Więcej w Wydarzeniach o godzinie 17:18.

 

 

 

 

 

 

Media

KOMENTARZE