STRAJK DLA KLIMATU. Grupa aktywnej w zakresie ekologii młodzieży podjęła temat przyłączając się do szerszego strajku dla klimatu. Młodzież postanowiła nie poprzestać na dyskusjach, bo poziom świadomości także wśród nastolatków rośnie.

 

Zrozumienie tematu przez aktywną ekologicznie młodzież jest zresztą zaskakująco szerokie. Są rzeczy, które można dla środowiska zrobić już teraz. I to młodzi wprowadzili już w życie. ALICJA PŁOSKA - UCZENNICA ZSO NR 2 W RUDZIE ŚLĄSKIEJ zrezygnowała z foliowych torebek śniadaniowych na rzecz pudełek wielorazowego użytku. "Może uda mi się w małym stopniu pomóc" - mówi. A jednak nie w takim małym stopniu jak by się mogło wydawać. Rezygnacja Alicji z jednego worka śniadaniowego dziennie to prawie 200 worków jednorazowych w trakcie roku szkolnego. Jeśli pomnożymy worki razy liczbę uczniów jednego tylko Morcinka, to daje nam liczbę 63 tysiące worków rocznie. Oj, niby mały gest, a wkład jednej tylko szkoły dla środowiska byłby ogromny. Dzieciaki kibicujemy. A to nie wszystko. Co jeszcze robią młodzi?

Rezygnują z podwózki do szkoły samochodem na rzecz komunikacji miejskiej, rezygnują z plastikowych szczoteczek do zębów na rzecz bambusowych i plastikowych butelek jednorazowych na rzecz bidonów, bo segregację już dawno uznali za podstawę

KOMENTARZE