Niestety wirus COVID-19 nie odpuszcza. Służby sanitarne poinformowały o śmierci 66-letniego mieszkańca Rudy Śląskiej, który był leczony w Tychach. Wiemy również o 4 nowych przypadkach infekcji w śląskim mieście. Wśród zakażonych jest górnik kopalni Ruda Ruch Halemba.

W nocy w szpitalu w Tychach zmarł 66-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej. Mężczyzna został zarażony przez bliską osobę, pacjentkę stacji dializ w Goduli.

Potwierdzono również 4 nowe przypadki infekcji w śląskim mieście.

- Jedna z nich pracuje w Ruchu Halemba KWK Ruda. To pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w tym miejscu. Tym samym liczba osób z potwierdzonym zakażeniem w Rudzie Śląskiej wzrosła do 138 - napisał na swoim facebookowym fanpage`u wiceprezydent, Krzysztof Mejer.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach odnotowała 209 nowych zakażeń na Śląsku. W sumie w regionie zachorowało 4608 osób, z czego 164 zmarły. Ponad 6,5 tysiąca osób przebywa w domowej kwarantannie. Współczynnik śmiertelności wśród zarażonych na Śląsku wynosi 3,55 procent i jest niższy od średniej krajowej, która oscyluje w granicach 4,97 procent.

KOMENTARZE