Przybywa zarażonych na Śląsku, 10 ofiara w Rudzie Śląskiej Fot. PGG

Przybywa osób zainfekowanych koronawirusem w województwie śląskim, jednak na całe szczęście większość przebywa chorobą stosunkowo łagodnie. W środę Wojewódzka Stacja Sanitarno Epidemiologizna poinformowała o 182 nowych przypadkach w regionie. W szpitalu w Bytomiu zmarł kolejny rudzianin zakażony COVID-19.

5989 zarażonych i 182 ofiary śmiertelny - to bilans wirusa COVID-19 w województwie śląskim, gdzie przyrost nowych przypadków nadal jest najwyższy w kraju. W Rudzie Śląskiej odnotowano 10. ofiarę śmiertelną koronawirusa. W szpitalu w Bytomiu zmarł 80-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące. Służby sanitarne poinformowały również o 3 nowych zakażeniach.

- W tym gronie jest górnik zatrudniony w kopalni Bobrek oraz dwóch pacjentów z naszego szpitala. Wciąż z niepokojem czekamy na wyniki badań przesiewowych górników z Bielszowic - napisał na swoim facebookowym fanpage`u wiceprezydent Krzysztof Mejer.

W kopalniach Polskiej Grupy Górniczej stwierdzono 1337 przypadków infekcji, natomiast 2318 osób jest poddanych kwarantannie. Najwięcej zakażeń potwierdzono w ruchu Jankowice (669), kopalni Sośnica (412), kopalni Murcki-Staszic (216) oraz ruchu Bielszowice (18).

Do tej pory w Rudzie Śląskiej zachorowało 180 osób, z czego 23 przebywają w szpitalu. 328 przebywa w domowej izolacji z powodu kwarantanny, natomiast 495 jest objętych nadzorem epidemiologicznym.

 

KOMENTARZE