Skopali mężczyznę i zabrali mu bluzę Fot. KMP Ruda Śląska

Policjanci zatrzymali trójkę mężczyzn, którzy w pierwszej połowie maja dopuścili się rozboju przy jednej z kamienic w Rudzie Śląskiej-Czarnym Lesie. Trzech rudzian w wieku 20, 21 i 26 lat pobiło dotkliwie mężczyznę tylko po to...żeby ukraść mu bluzę. Prokuratura zastosowała wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Do zdarzenia doszło 13 maja w rudzkiej dzielnicy Czarny Las. Trzech młodych mężczyzn napadło na pokrzywdzonego przy jednej z kamienic przy ulicy Kunickiego. Mężczyzna był bity pięściami po twarzy i kopany. Łupem sprawców padła... bluza, którą pokrzywdzony miał na sobie. Sprawą zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego rudzkiej komendy. Stróże prawa sprawdzili w tej sprawie wiele wątków i informacji, które finalnie pozwoliły namierzyć sprawców. Okazali się nimi mieszkańcy Rudy Śląskiej w wieku od 20 do 26 lat.

Funkcjonariusze z komendy i komisariatu IV zatrzymali wszystkich napastników. Zatrzymani powiązani są ze środowiskiem pseudokibiców. Przedstawiono im zarzuty rozboju. Na wniosek policjantów i prokuratora nadzorującego sprawę, sąd zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

KOMENTARZE