16 października, w wieku 83 lat, zmarł ksiądz Jan Małysek. Duchowny przez wiele lat sprawował posługę proboszcza w parafii pod wezwaniem Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Rudzie Śląskiej. Jego pogrzeb odbędzie w godulskim kościele o godzinie 12:00. Bezpośrednią transmisję ze Mszy Świętej w jego intencji przeprowadzi Telewizja Sfera.

Ksiądz Jan Małysek urodził się 14 maja 1937 roku w Rudzie Śląskiej. W 1957 roku został przyjęty do Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Krakowie. Święcenia prezbiteriatu przyjął 23 czerwca 1963 roku z rąk bp. Herberta Bednorza w katowickiej katedrze Chrystusa Króla. Pracę duszpasterską rozpoczął jako wikariusz w parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Katowicach – Wełnowcu (1963-1966). W 1980 roku został mianowany proboszczem parafii Krzyża Świętego w Mysłowicach, a w 1981 parafii Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Rudzie Śl. – Goduli. W 2004 roku przeszedł na emeryturę.

Transmisję Mszy Świętej w intencji ks. Jana Małyska będzie można zobaczyć na kilka sposobów. W sieci kablowej Elsat na kanale Sfera TV (od godz. 12:00). Na sferowym kanale YouTube, Facebooku oraz na naszej stronie internetowej, gdzie można z poziomu przeglądarki internetowej.

Linki do transmisji:
Strona internetowa: https://sferatv.pl/na-zywo
YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=t48FB7cVj9A
Facebook: https://www.facebook.com/tvsfera/

KOMENTARZE