W ciągu jednego dnia mieszkanka Rudy Śląskiej straciła oszczędności całego swojego życia. Oszuści, używając telefonu oraz metody na "policjanta" przekonali seniorkę do dokonania przelewu w kwocie ponad 129 tysięcy złotych na nieznane konto. Taki zabieg miał ją rzekomo uchronić przed utratą środków z konta, którym interesowali się przestępcy.

Mieszkanka jednej z rudzkich dzielnic dała się nabrać i został oszukana metodą "na policjanta". Jej oszczędności deponowane w banku, były rzekomo zagrożone. Jedynym sposobem na ich uchronienie miał być przelew całości oszczędności na policyjne konto. Przerażona kobieta przelała wszystkie pieniądze na konto oszustów wierząc, że w ten sposób za kilka dni pieniądze do niej wrócą. W środę, kiedy na koncie dalej było pusto zadzwoniła i zapytała prawdziwych policjantów kiedy jej ponad 129 tysięcy złotych zostanie zwróconych na konto.

Rudzka policja apeluje, żeby być czujnym i ostrzegać seniorów przed tego typu oszustwami. W przypadku próśb o przelanie dużej kwoty pieniędzy na nieznane konto warto poradzić się rodziny, sąsiadów, a nawet policjantów, dzwoniąc pod numer 112.

KOMENTARZE