W Rudzie Śląskiej spotkania władz miasta z mieszkańcami będą miały wirtualną formułę. Już 29 kwietnia na facebookowym fanpage`u Rudy Śląskiej każdy będzie mógł zadać pytanie prezydent Grażynie Dziedzic oraz przedstawicielom MPGM czy PWiK. Pytania można również wcześniej przesłać drogą mailową.

- Od początku mojej prezydentury podkreślałam, że dialog z rudzianami jest dla mnie najważniejszy, dlatego nie czekając na koniec pandemii chcę nawiązać do tradycji tych spotkań i zrealizować je w formule on-line – podkreśla Grażyna Dziedzic.

Od ostatniego spotkania prezydent miasta z mieszkańcami minął już ponad rok. Ubiegłoroczna wiosenna seria zakończyła się po trzech spotkaniach. – Odwołanie pozostałych było jedną z pierwszych decyzji, jaką podjęliśmy w związku z zagrożeniem epidemiologicznym, które na początku marca ubiegłego roku pojawiło się w naszym kraju. Nikt z nas nie spodziewał się, że z takim stanem rzeczy będziemy mieli do czynienia tak długo – wskazuje prezydent miasta.

Wobec braku możliwości organizacji spotkań w tradycyjnej formie, władze Rudy Śląskiej zdecydowały się na wykorzystanie innych narzędzi komunikacji do dialogu z mieszkańcami. Teraz o swoich problemach będą mogli poinformować za pośrednictwem transmisji on-line na oficjalnym profilu facebookowym miasta (www.facebook.com/rudaslaska).

Zaletą organizowanych dotychczas spotkań dzielnicowych był udział nie tylko prezydenta i wiceprezydentów resortowych, ale także urzędników oraz przedstawicieli rudzkich wodociągów, czy też Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej. Tak też będzie tym razem. - To właśnie te osoby, realizując poszczególne zadania, mają największą wiedzę na ich temat. Przy zgłoszeniu problemów przez mieszkańców mogą – tam, gdzie jest to możliwe - od razu udzielić wyjaśnienia. Obecność fachowców z poszczególnych wydziałów magistratu pozwala na dokładne objaśnienie niektórych zawiłych procedur, którymi obciążony jest samorząd – informuje wiceprezydent Krzysztof Mejer.

– Podczas łączenia na żywo będą udzielane odpowiedzi na pytania zadawane w trakcie spotkania w komentarzach. Przewidujemy także możliwość przesyłania zagadnień i problemów do rozwiązania wcześniej, za pośrednictwem maila – wyjaśnia Krzysztof Piecha, naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta. - Dotychczas organizowane spotkania poświęcone były sprawom poszczególnych dzielnic. Tym razem zachęcamy do zadawania pytań dotyczących całego miasta - precyzuje.

Pytania do pierwszego spotkania, które odbędzie się w czwartek 29 kwietnia o godz. 17:00, można nadsyłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 19 kwietnia br.

Jak zapowiadają władze Rudy Śląskiej, kwietniowe spotkanie on-line oprócz poznania największych problemów mieszkańców będzie także okazją do przekazania informacji o sytuacji finansowej miasta oraz o najważniejszych inwestycjach, które będą w tym roku realizowane w Rudzie Śląskiej.

 

KOMENTARZE