W Rudzie Śląskiej odbyły się Mistrzostwa Śląska w Mini Piłce Ręcznej. Jest to odmiana szczypiorniaka, a rywalizacja toczy się na zmniejszonych boiskach, z mniejszymi bramkami i uproszczonymi zasadami. Udział w imprezie wzięli uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej.

Pomysł rozgrywania takich turniejów wziął się z faktu, iż dzieciaki zaczynają uprawiać „szczypiorniaka” o wiele później, niż koledzy i koleżanki z innych dyscyplin. Poprzez tego typu zawody organizatorzy chcą pokazać, że piłka ręczna jest dyscypliną widowiskową, która wymaga ogólnej sprawności, co w tym wieku jest szczególnie ważne.

W rudzkim turnieju, rozgrywanym pod patronatem Śląskiego Związku Piłki Ręcznej, w szranki stanęło 12 drużyn: 7 w kategorii dziewcząt oraz 5 w kategorii chłopców. Po trzech godzinach rywalizacji, na trzech boiskach, poznaliśmy zwycięzców. Wśród chłopców najlepsza była drużyna Zrywu Chorzów, natomiast w kategorii dziewcząt triumfowały młode szczypiornistki SPR Grunwald Ruda Śląska I. W finale pokonały one swoje rówieśniczki ze Świętochłowic po serii rzutów karnych. Brąz przypadł szczypiornistkom z Zabrza.

Wśród chłopców medalowe pozycje również zajęli rudzianie. Srebro przypadło Zgodzie Bielszowice, a brąz padł łupem chłopaków z Grunwaldu.

Impreza nie mogłaby się odbyć bez pomocy sponsorów. Dzięki dobroczyńcom uczestnicy mieli zapewnioną opiekę medyczną, nagrody rzeczowe, słodki poczęstunek oraz dyplomy i puchary. Organizatorzy są przekonani, że ta impreza na stałe wejdzie do kalendarza Śląskiego Związku Piłki Ręcznej.

KOMENTARZE