Policjanci z Sosnowca zatrzymali pięć osób oskarżonych o regularne okradanie swojego pracodawcy. Pracownicy kradli z siedziby firmy towar, a następnie nim handlowali. Ich łupem padł sprzęt elektroniczny oraz odzież. W sumie właściciel firmy oszacował straty na 165 tysięcy złotych.

Zatrzymani to mężczyźni w wieku 22-32 lat oraz 26-letnia kobieta. Wszyscy są mieszkańcami różnych miast aglomeracji śląskiej. Od kwietnia 2021 roku, działając wspólnie, okradali swojego pracodawcę. Firma handlowa mogła stracić przez nieuczciwych pracowników sprzęt elektroniczny, odzież i inne akcesoria o łącznej wartości ponad 165 tysięcy złotych. Mogłaby, gdyby do akcji nie wkroczyli policjanci. W trakcie działań operacyjnych znaleziono przy sprawcach część skradzionego mienia, pozostałe przedmioty śledczy zabezpieczyli podczas przeszukań, które przeprowadzono po zatrzymaniach.

Zrabowane przedmioty wrócą do właściciela. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli także mienie podejrzanych o łącznej wartości ponad 72 tysięcy złotych. Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Żadne z nich nie miało dotychczas konfliktu z prawem. Grozi im do 5 lat więzienia. Prokurator zdecydował o objęciu wszystkich podejrzanych policyjnym dozorem.

KOMENTARZE