Tragiczny finał miał wypadek, do którego doszło w poniedziałkowe popołudnie na odcinku autostrady A4 w Gliwicach. Tir najechał na tył samochodu osobowego, który siłą rozpędu wbił się w samochód ciężarowy jadący przed nim. Kierowca osobówki zmarł w szpitalu. Policja zatrzymała podejrzanego o spowodowanie wypadku obywatela Ukrainy.

7 czerwca po godzinie 16.00 policjanci z komisariatu autostradowego zatrzymali 50-letniego obywatela Ukrainy kierującego samochodem ciężarowym marki Renault z naczepą. Mężczyzna podejrzany jest o spowodowanie wypadku wynikającego z niedostosowania prędkości do warunków drogowych, wskutek czego najechał na samochód osobowy marki Volkswagen Golf. Siła uderzenia przemieściła samochód osobowy, który uderzył w kolejnego tira. 

Kierujący golfem 28-letni mieszkaniec województwa podkarpackiego oraz pasażerka z Ukrainy doznali obrażeń ciała. Na miejscu pracowały wszystkie służby, lądował również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował rannego do jednego ze śląskich szpitali. Ruch w kierunku Wrocławia został wstrzymany na ponad 90 minut.

Lekarzom nie udało się uratować życia kierowcy volkswagena. Sprawę tragicznego wypadku bada Komenda Miejska Policji w Gliwicach.

KOMENTARZE