W Rudzie Śląskiej powstanie punkt informacyjno-konsultacyjny programu „Czyste Powietrze”, Umowę w tej sprawie pomiędzy władzami miasta, a Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach podpisano w magistracie.

Program „Czyste Powietrze” ma przeciwdziałać powstawaniu smogu w całej Polsce, wspierać właścicieli budynków przy wymianie źródeł ciepła na bardziej niskoemisyjne oraz zachęcać do termomodernizacji.

Za powołanie do życia oraz obsługę punktu informacyjno-konsultacyjnego w Rudzie Śląskiej będzie odpowiedzialny Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. W jego siedzibie w Nowym Bytomiu będzie można złożyć wniosek o dofinansowanie, zasięgnąć porady oraz otrzymać pakiet materiałów informacyjnych.

Program „Czyste Powietrze” cieszy się coraz większym zainteresowaniem mieszkańców województwa śląskiego. Do projektu przystępuje coraz więcej miast, a wnioski o dofinansowanie spływają lawinowo.

Do końca 2021 roku tak zwane „kopciuchy” powinny zniknąć z wielu polskich domów. Wakacje to dobry moment, żeby zadbać o dofinansowanie, które może wynieść nawet 37 tysięcy złotych na poziomie podwyższonym.

KOMENTARZE