Po ponad 700 dniach przerwy Piesza Halembska Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszyła na maryjny szlak. We wtorek pątnicy zameldowali się w Psarach i od Częstochowy dzieli już ich tylko kilkadziesiąt kilometrów. Od poniedziałku do czwartku zapraszamy na pielgrzymkową relację na antenie Telewizji Sfera o godz. 21:00.

Ponad 100 pielgrzymów wyruszyło w poniedziałek, 16 sierpnia, do Częstochowy. Z powodu pandemii halembska pielgrzymka przed rokiem nie doszła do skutku. W ciągu 5 dni pątnicy pokonają ponad 150 kilometrów, natomiast w sobotę wrócą do Halemby o własnych siłach.

Rudzianie dotrą przed oblicze Matki Boskiej w środę w godzinach popołudniowych. Czwartek będzie na Jasnej Górze Dniem Halembskim. Pielgrzymi oraz pozostali mieszkańcy Rudy Śląskiej wezmą udział w Mszy Świętej w Kaplicy Cudownego Obrazu, drodze krzyżowej na wałach oraz zabawie integracyjnej.

Od poniedziałku do czwartku na relację z pielgrzymki zapraszamy na antenę Telewizji Sfera o godz. 21:00. Warto również odwiedzać regularnie nasz kanał na portalu YouTube, gdzie również regularnie zamieszczamy pielgrzymkowe materiały.

KOMENTARZE