Do rudzkiej komendy trafiła informacja o jadącym autostradą A4 skradzionym w Niemczech BMW. Dyżurny nadał komunikat do wszystkich patroli, a mundurowi z piątki natychmiast pojechali na MOP Halemba, gdzie zatrzymali złodzieja, który akurat tankował skradziony samochód.

Policjanci z Rudy Śląskiej dostali informację, że przez ich teren, autostradą A4 będzie jechał samochód skradziony w Niemczech. Dyżurny nadał komunikat do wszystkich patroli i w rejon autostrady wysłał patrol z drogówki i rudzkiej piątki. Mundurowi z komisariatu pojechali sprawdzić MOP i stację paliw. Okazało się, że była to trafna decyzja, bowiem trafili tam na złodzieja, wsiadającego właśnie do poszukiwanego BMW-u. Chwilę wcześniej zakończył on tankowanie i miał jechać dalej. Mężczyzna został zatrzymany, a kradziony samochód odholowany na policyjny parking.

Kradzionym autem kierował 50-letni mieszkaniec powiatu gliwickiego, który już wcześniej był notowany za podobne przestępstwa. Sprawa będzie miała swój finał przed sądem, a odzyskany samochód wkrótce wróci do swojego niemieckiego właściciela.

 

KOMENTARZE