Pełnowymiarowe tory łucznicze na 42 maty łucznicze dostosowane do przepisów World Archer i Polskiego Związku Łuczniczego, 12 torów treningowych, sala treningowa umożliwiająca korzystanie przez cały rok z 12 mat łuczniczych, a także zaplecze sanitarne, administracyjne i magazyn. To plany klubu MLKS Czarna Strzała Bytom, który wydzierżawił od miasta na 25 lat blisko 2-hektarową działkę przy ul. Konstytucji 3c pod budowę jednego z najnowocześniejszych obiektów łuczniczych w Polsce. Wartość inwestycji ma wynieść około 800 tys. zł.

- To jedna z najważniejszych decyzji, jaka została podjęta w historii naszego klubu. Na wydzierżawionym od miasta terenie chcemy do 2025 roku wybudować profesjonalny obiekt, dostosowany do międzynarodowych standardów, na którym będziemy mogli nie tylko trenować, ale organizować również prestiżowe zawody - mówi Dawid Michalski, prezes MLKS Czarna Strzała Bytom - Dziękuję władzom miasta za wsparcie, dzięki któremu możliwe będzie rozpoczęcie tak ważnej dla klubu inwestycji, która z pewnością wpłynie na dalszy rozwój łucznictwa w Bytomiu - dodaje Dawid Michalski.

Nowy obiekt łuczniczy, który będzie zlokalizowany w Bobrku przy ul. Konstytucji 3c będzie posiadał pełnowymiarowe /130 na 70 metrów/ tory łucznicze na 42 maty łucznicze, co umożliwi strzelanie z odległości od 30 do 90 metrów zgodnie z przepisami World Archer i Polskiego Związku Łuczniczego, a także tory treningowe /40 na 30 metrów/ na 15 mat łuczniczych z możliwością strzelania z odległości od 10 do 30 metrów. Ponadto klub planuje wybudować salę treningową na 12 mat łuczniczych /z możliwością strzelania na dystansie 18 metrów/, dzięki czemu łucznicy będą mogli z niego korzystać przede wszystkim w okresie jesienno-zimowym.

Inwestycja przewiduje również budowę zaplecza sanitarnego /szatnie, toalety/ i administracyjnego, w tym budynku biurowego, magazynu na sprzęt sportowy, siłowni oraz magazynu na sprzęty gabarytowe.

Cała wartość inwestycji ma wynieść około 800 tys. zł, a bytomski klub będzie się starał o pozyskanie funduszy na jej realizację z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Warto dodać, że pierwsze prace powinni ruszyć już w 2022 roku, a zakończenie inwestycji planowane jest do końca 2025 roku.

KOMENTARZE