Tenisistka Górnika Bytom, Magdalena Fręch, wystąpi w grze pojedynczej w prestiżowym turnieju Australian Open. Polka w I rundzie zmierzy się z jedną z najlepszych obecnie rumuńskich tenisistek, Simoną Halep.

Magdalena Fręch, która zajmuje aktualnie 105. miejsce w rankingu WTA, zmierzy się w I rundzie wielkoszlemowego turnieju z Simoną Halep. Rumunka plasuje się obecnie na 15. pozycji w rankingu światowym. Natomiast w 2018 roku dotarła w Melbourne aż do finału. Polka wystąpi na australijskich kortach z herbem Bytomia na koszulce.

Zawodniczka będzie również promować imprezy kulturalno-sportowe, organizowane w Bytomiu oraz wystąpi w rozgrywkach SuperLigi w barwach Górnika. Poprzedni rok był znakomity dla Fręch. Przyczyniła się do zwycięstwa w meczu Polska - Brazylia w Hali na Skarpie w ramach prestiżowego turnieju Billie Jean King Cup. Zdobyła tytuł mistrzyni Polski, wygrała zawody WTA Challenger Thoreau Open w amerykańskim Concord oraz turniej ITF 60k w Pradze, a także awansowała do II rundy turnieju Indian Wells, co dało jej historyczny awans do grona najlepszych 100. tenisistek świata.

KOMENTARZE