Zawsze dla rudzian - to hasło wyborcze wybrał dla siebie Michał Pierończyk, kandydat na prezydenta miasta Ruda Śląska. Były wiceprezydent w piątek złożył prawie 6 tysięcy podpisów poparcia pod swoją kandydaturą w miejskiej komisji wyborczej.

16 sierpnia br. na Plantach w Wirku odbyła się konferencja prasowa kandydata na prezydenta miasta Ruda Śląska, Michała Pierończyka. Miejsce konferencji było nieprzypadkowe, gdyż to właśnie tam
przebiega Trakt Rudzki, zrealizowany dzięki środkom pozyskanym przez kandydata. Podczas spotkania z mediami przedstawiono hasło wyborcze – „Zawsze dla rudzian” oraz program.

- Zakładam kontynuowanie rozpoczętych zadań realizowanych na podstawie przyjętej przez radnych Wieloletniej Prognozy Finansowej oraz spójnych ze Strategią Rozwoju Miasta do 2030, tak aby Ruda
Śląska była miastem dzielnic, które nie dzielą; dobrym do zamieszkania, pracy i wypoczynku zapowiedział Pierończyk, kandydat na prezydenta miasta Ruda Śląska.

W programie wyborczym kandydat wskazał na 4 filary, definiujące Rudę Śląską w czterech wymiarach - jako miasto inwestycji, miasto zieleni, miasto obywatelskie oraz miasto dziedzictwa.

KOMENTARZE