Policyjna akcja "Wszystkich Świętych", w której uczestniczyli policjanci wydziału ruchu drogowego, prewencji oraz pionu kryminalnego dobiega końca. Od piątku do środy na rudzkich drogach doszło do 2 wypadków drogowych, w których 2 osoby zostały ranne. Zatrzymano 7 nietrzeźwych kierowców.

Policyjne działania „Wszystkich Świętych” trwały 6 dni – od piątku do środy. Przez ten czas stróże prawa czuwali nad płynnością ruchu na większości ciągów komunikacyjnych, ale również patrolowali okolice cmentarzy, dbając o mienie i bezpieczeństwo odwiedzających je osób. W trakcie przedłużonego weekendu na drogach Rudy Śląskiej doszło do 19 kolizji i 2 wypadków drogowych. Policjanci z drogówki zatrzymali 7 kierowców, którzy w tych dniach zdecydowali się wsiąść za kierownicę po alkoholu.

Sam dzień Wszystkich Świętych, był bezpiecznym, doszło tylko do jednego zdarzenia w rejonie cmentarzy. W tym dniu policjanci z drogówki zajęli się przede wszystkim zapewnieniem bezpieczeństwa przyjeżdżających na nekropolie.

KOMENTARZE