W murach Liceum Ogólnokształcącego nr 3 w Rudzie Śląskiej gościli policjanci i kierowca rajdowy Jarosław Szeja. Tematem przewodnim zorganizowanych przez policyjnego profilaktyka warsztatów było bezpieczeństwo i odpowiedzialność młodych kierowców.

Policjant zajmujący się profilaktyką społeczną z rudzkiej komendy wziął udział w spotkaniach z młodzieżą podczas Tygodnia Profilaktycznego. W Liceum Ogólnokształcącym nr 3 w rudzkiej dzielnicy Kochłowice, młodzi ludzie mieli okazję posłuchać wykładów przygotowanych przez mundurowego na temat odpowiedzialności za swoje czyny, cyberprzemocy, uzależnień od narkotyków i alkoholu oraz handlu ludźmi.

W czasie spotkania „Bezpiecznie po prawo jazdy”, wśród zaproszonych gości znalazł się kierowca rajdowy Jarosław Szeja. Opowiedział on o zagrożeniach i konsekwencjach, jakie niesie brawura za kierownicą. Sierżant sztabowy Damian Sokołowski ze śląskiej drogówki, przybliżył natomiast przepisy, dotyczące w szczególności  młodych kierowców. Miało to na celu uzmysłowienie tym, którzy już mają prawo jazdy i tym, którzy wkrótce o nie będą się starali, że za swoje czyny każdy sam ponosi odpowiedzialność. Jako przykład, do czego może doprowadzić brawura kierowców, pokazano kilka filmów z policyjnych wideorejestratorów.

Policjanci zaprosili też licealistów do małego toru przeszkód, który musieli pokonać w alko i narkogoglach. Stróż prawa przedstawił uczniom kilka praktycznych wskazówek, dzięki którym młodzi ludzie w przyszłości mogą uniknąć utraty prawa jazdy oraz większych tragedii, związanych z wypadkami drogowymi.

KOMENTARZE