Rudzcy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa swoich dwóch kolegów. Nastolatkowi przedstawiono zarzut usiłowanie podwójnego zabójstwa. Na wniosek policjantów i prokuratora sąd aresztował 18-letniego sprawcę na 3 miesiące.

Kryminalni rudzkiej komendy zatrzymali 18-latka podejrzanego o próbę zabicia dwóch osób. Policjanci zostali wezwani w piątkowe popołudnie na jedno z rudzkich osiedli, gdzie w piwnicy jednej z kamienic doszło do kilkukrotnego ugodzenia nożem dwóch mężczyzn. Na miejsce szybko skierowano patrole prewencji i kryminalnych. Obaj ranni trafili na sale operacyjne, a ich życiu zagrażało niebezpieczeństwo.

Z ustaleń, których dokonali kryminalni, wynikało, że 18-latek przyszedł do piwnicy gdzie dwaj jego koledzy rąbali drzewo na opał i bez powodu zaczął dźgać ich nożem. Jednemu po pierwszym ciosie udało się uciec i wezwać pomoc, a drugi z kilkoma ranami został w piwnicy. Przestraszony sprawca uciekł. Po kilkudziesięciu minutach kryminalni z rudzkiej komendy, zatrzymali ukrywającego się 18-latka i osadzili go w policyjnym areszcie. Na miejscu zdarzenia do późnych godzin wieczornych pracowali policyjni technicy i grupa dochodzeniowo.

Podejrzanemu przedstawiono zarzut podwójnego usiłowania zabójstwa. Na wniosek prokuratora sąd aresztował mężczyznę na okres 3 miesięcy. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

KOMENTARZE