Burloch Arena będzie nosić imię  Grażyny Dziedzic – tak zdecydowali dzisiaj rudzcy radni. – Prezydent Dziedzic nie tylko zainicjowała modernizację i rozbudowę obiektu, ale aktywnie z niego korzystała – podkreśla prezydent Michał Pierończyk. – Wielu rudzian spotykało ją tutaj jeżdżącą na rolkach czy łyżwach. Myślę więc, że nie tylko ja cieszę się, że od dziś to wyjątkowe miejsce będzie nosić imię wyjątkowej osoby w historii naszego miasta – mówi. Rewitalizacja obiektu rozpoczęła się w 2013 r., a kolejne inwestycje są nadal realizowane.

Decyzję o gruntownej modernizacji stadionu przy ul. Bytomskiej prezydent Grażyna Dziedzic podjęła w odpowiedzi na głos działających przy obiekcie klubów sportowych. W pierwszej kolejności powstało jedno z najlepszych w Polsce boisk do gry w rugby oraz unikatowy tor do jazdy na rolkach. W kolejnych latach wykonano nowoczesne, zadaszone lodowisko wraz z szatnią i wypożyczalnią sprzętu, 800-metrowy tor do jazdy terenowej na rowerze, dwukondygnacyjną restaurację z tarasem oraz naturalną górkę saneczkową dla dzieci. - Dzięki tym i dalszym inwestycjom miejsce to niezmiennie tętni życiem, jest wizytówką miasta i prawdziwą perełką wśród obiektów sportowo-rekreacyjnych w Rudzie Śląskiej – zapisano w uzasadnieniu uchwały.

Grażyna Dziedzic (ur. 28 czerwca 1954 r. – zm. 16 czerwca 2022 r.) była pierwszą kobietą na stanowisku Prezydenta Miasta Ruda Śląska. Ukończyła studia na Politechnice Śląskiej w Gliwicach na Wydziale Budownictwa, a także podyplomowe studium pedagogiczne, po czym podjęła pracę nauczycielki w Zespole Szkół Zawodowych w Rudzie Śląskiej - Orzegowie. Od 1992 do 1996 r. pracowała na stanowisku kierownika działu technicznego w rudzkim Zakładzie Lecznictwa Ambulatoryjnego. W 1996 r. została zastępcą dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rudzie Śląskiej, a następnie, od 2003 do 2009 r., była jego dyrektorem.

W 2010 roku została wybrana na stanowisko Prezydenta Miasta Ruda Śląska. W kadencji 2010-2014 przeprowadziła skuteczną naprawę finansów miasta, dzięki czemu w kolejnych latach Ruda Śląska mogła przeznaczać coraz więcej środków na inwestycje. Duże znaczenie w tym względzie miało efektywne pozyskiwanie dofinansowań unijnych. Była inicjatorką szeregu cennych inwestycji, dzięki którym miasto ma bogate zaplecze sportowo-rekreacyjne. Do najważniejszych należą: modernizacja kompleksu Burloch Arena oraz basenu letniego, ukończenie budowy Parku Wodnego „Aquadrom”, budowa stadionu lekkoatletycznego czy Traktu Rudzkiego.

KOMENTARZE