Policjanci rudzkiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna miał 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz grozi mu odsiadka i wysoka grzywna.

W sobotni wieczór policjanci drogówki, patrolując ulicę Wolności, zauważyli golfa, którego kierujący nie mógł utrzymać się w pasie ruchu. W związku z podejrzeniem, że może on być pijany, zatrzymali pojazd do kontroli. W trakcie rozmowy policjanci wyczuli od 45-latka woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało 3,08 promila alkoholu w organizmie kierowcy. Rudzianin odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Jeżeli ktoś decyduje się na prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu (a jego zawartość we krwi przekracza 0,5 promila), wówczas to przestępstwo, za które grozi: grzywna uzależniona od dochodu (od 10 do 540 stawek dziennych; od 10 do 2 tys. za stawkę dzienną, czyli maksymalna grzywna to nawet ponad 1 mln ), ograniczenie lub pozbawienie wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat, od 5 tys. do 60 tys. na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

KOMENTARZE