Park Śląski w Chorzowie będzie areną Śląskiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Pierwszą połowę dnia zdominują wydarzenia sportowe. Po południu zacznie działać miasteczko WOŚP, które powstanie przy bramie nr 1 Stadionu Śląskiego. Już wystartowały zapisy on-line do biegu z sercem WOŚP.

Największym sportowym wydarzeniem Śląskiego Finału będzie Bieg z sercem WOŚP, który wystartuje punktualnie o godz. 12.00. Trasa biegu wiedzie alejami Parku Śląskiego i wyniesie ponad 8 km.  Meta zlokalizowane zostanie na bieżni Stadionu Śląskiego.  W biegu może wciąć udział każdy, kto biega, spaceruje czy chodzi z kijkami nordic walking. Wpisowe w całości zasili konto Fundacji. Uczestnicy w pakiecie startowym otrzymają odlewany, unikatowy medal. Właśnie trwa jego projektowanie, bo na każdy Finał opracowywany jest nowy wzór medalu.  

Bieg z sercem WOŚP wystartuje po raz dziewiąty. Jego celem jest promocja zdrowego trybu życia i oczywiście wsparcie WOŚP. Podczas ubiegłorocznego biegu na starcie stanęło blisko 1000 osób. Był to rekord, który w tym roku chcemy pobić.

Nowością przyszłorocznego Finału będzie też Bieg Malucha z sercem WOŚP, na dwóch dystansach i w dwóch kategoriach wiekowych. Dzieci wystartują o godz. 10.30 na bieżni Stadionu Śląskiego. Wszyscy zarejestrowani, mali uczestnicy dostaną pamiątkowe medale i upominki.

Zapisy na Bieg z sercem WOŚP

https://zapisy.sts-timing.pl/884/?fbclid=IwAR0WEVPF5zCebd-zYJYxLd0FrGxt4lt8Y94EklYiNCPnxqCs10tQeYD3iy0

Bieg Malucha z sercem WOŚP:

https://zapisy.sts-timing.pl/884/dzieci/?fbclid=IwAR0NjHAA94ythdaqutr4L45HKdgdFw49cUX16kvw-mqfk6k-29uiRlkYSnQ

KOMENTARZE