Kobieta, która kilkukrotnie ukradła kosmetyki ze sklepów w Rudzie Śląskiej-Nowym Bytomiu i Bykowinie została ujęta przez rudzkich policjantów. Podejrzana wielokrotnie dopuszczała się sklepowych kradzieży, a jej wizerunek był znany personelowi sklepów. Tym razem została złapana na gorącym uczynku.

Policjanci z komisariatu II prowadzą czynności w sprawie pięciu kradzieży sklepowych, do których doszło w sklepach drogeryjnych przy Niedurnego i Górnośląskiej. 57-letnia kobieta została zatrzymana przez mundurowych, gdy kolejny raz przyszła do jednego ze sklepów na "zakupy". Rudzianka została rozpoznana przez personel, który powiadomił policjantów. Tym razem również miała ukryte kosmetyki, które chwilę wcześniej zdjęła ze sklepowej półki.

Kobieta została zatrzymana i osadzona w policyjnej celi. Ze względu na to, że to nie jej pierwsza sklepowa kradzież, a poprzednie były dokonywane w krótkich odstępach czasu, śledczy połączyli je razem w jedną sprawę. Rudzianka odpowie za przestępstwo kradzieży. Wczoraj usłyszała od śledczych zarzuty. O jej losie zadecyduje rudzki sąd. Za popełnione czyni grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

KOMENTARZE