Długi majowy weekend za nami. Nad bezpieczeństwem na drogach każdego dnia czuwało kilkuset policjantów. W województwie śląskim doszło do 31 wypadków drogowych, w których 39 osób zostało rannych, niestety 2 osoby zginęły. Odnotowaliśmy także 640 kolizji. Mundurowi śląskiej drogówki zatrzymali 168 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę, znajdując się pod wpływem alkoholu.

Od środy do niedzieli na drogach można było spotkać większą liczbę patroli ruchu drogowego w radiowozach oznakowanych i nieoznakowanych. Policjanci sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i czy przestrzegają ograniczeń prędkości. Mundurowi kontrolowali także stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz to, czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

W czasie majowego weekendu na drogach województwa śląskiego doszło do 31 wypadków, w których 39 osób zostało rannych,  2 osoby niestety zginęły. Doszło także do 640 kolizji drogowych. Ponadto, mundurowi śląskiej drogówki zatrzymali 168 kierowców pod wpływem alkoholu. Podczas ubiegłorocznej majówki na terenie naszego województwa doszło do 19 wypadków, w których 25 zostało rannych, a 3 osoby zginęły. Policjanci zatrzymali 575 kierowców pod wpływem alkoholu. Na śląskich drogach doszło do 575 kolizji drogowych.

 

KOMENTARZE